Nagroda Zajdla

Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla

Znamy terminy nominacji do Nagrody za rok 2022

W dniu 18 listopada 2022 roku w trakcie posiedzenia odbytego drogą elektroniczną Komisja Nominacyjna Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2022 (zwana dalej Nagrodą) w składzie:

  • Mikołaj Kowalewski (przewodniczący),
  • Rafał Dziamski,
  • Magdalena Stonawska,
  • Daniel Wójtowicz

ustaliła co następuje:

  1. Rozpoczęcie przyjmowania nominacji za rok 2022 do Nagrody od 1 lutego 2023.
  2. Zakończenie przyjmowania nominacji za rok 2022 do Nagrody do końca 30 kwietnia 2023 roku.
  3. Głosowanie odbędzie się wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem specjalnie przygotowanego formularza zgłoszeniowego opublikowanego na www.zajdel.art.pl .
    Zgłoszenia drogą e-maili bezpośrednich, wysłanych z pominięciem formularza NIE BĘDĄ przyjmowane.
    Zgodnie z uchwałą Forum Fandomu z dnia 12.11.2022. wysokość składki nominacyjnej wyniesie w tym roku 5 PLN.

Laureaci Nagrody za rok 2021 wybrani!

W Krakowie podczas konwentu Imladris w randze Polconu12 listopada 2022 zostali wyłonieni nowi laureaci Nagrody. Nagranie z Gali można obejrzeć pod tym linkiem.

W kategorii powieść nagrodzono Płomień Magdaleny Salik.
Nagrodę za najlepsze opowiadanie zdobył tekst Ucieczka Michała Cholewy.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

Głosy przeliczyła komisja w składzie:

  • Maciej Olczak (przewodniczący)
  • Marcin Wroński (sekretarz)
  • Stoigniew Szydłowski
  • Adrian Tarnowski
  • Bartłomiej Żak

W sumie oddano 310 głosów.
W kategorii powieść oddano 292 ważne głosy, a w kategorii opowiadanie – 302.


Nominacje do Nagrody

Osiemnastego czerwca podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon zostały ogłoszone nominacje do Nagrody za rok 2021.
Oto tytuły i autorzy nominowanych utworów:

PowieściOpowiadania
Michał Cetnarowski
Gnoza

(Powergraph)
Michał Cholewa
Ucieczka

(w: fahrenheit.net.pl)
Jakub Ćwiek
Panie Czarowne

(Sine Qua Non)
Anna Kańtoch
Dwie osoby wchodzą do windy

(w: Tarnowskie Góry Fantastycznie 3, Almaz)
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna

(Lira)
Marta Kisiel
Inkluzja

(w: Niezwyciężone, Empik Go)
Magdalena Kubasiewicz
Wszystko pochłonie morze 

(Uroboros)
Olga Niziołek
Sześć wskazówek, jak biegać w ciemnościach

(w: Rzecz niepospolita – antologia opowiadań niesamowitych, Grupa Wydawnicza Alpaka)
Anna Nieznaj
Dolina niesamowitości

(Sine Qua Non)
Katarzyna Podstawek
Susza

(w: Magazyn Biały Kruk nr 16, kwiecień-czerwiec 2021)
Magdalena Salik
Płomień

(Powergraph)

Nominacje przeliczyła komisja nominacyjna w składzie:

  • Rafał Dziamski
  • Mikołaj Kowalewski
  • Paweł Ostrowski
  • Daniel Wójtowicz