Nagroda Zajdla

Nominowane utwory 1990-1999

Zobacz nominacje z lat: 2000−20092010−20192020-2029
1999Powieści
Anna Brzezińska  Zbójecki gościniec  (Nowa)
Marek S. Huberath  Gniazdo światow  (Nowa)
Tomasz Kołodziejczak  Schwytany w światła  (Nowa)
Andrzej Sapkowski  Pani Jeziora  (Nowa)
Marcin Wolski  Według św. Malachiasza  (Nowa)
Opowiadania
Ewa Białołęcka  Nocny Śpiewak  (Nowa Fantastyka 1’1999)
Alicja Joker, Malivia Rec  Gdybym wiedział, że żyję  (Czerwony Karzeł #16)
Maja Lidia Kossakowska  Schizma  (Fenix 9’1999)
Maja Lidia Kossakowska  Sól na pastwiskach niebieskich  (Fenix 7’1999)
Konrad T. Lewandowski  El Ninio 2035  (Nowa Fantastyka 12’1999)
Antonina Liedtke  CyberJoly Drim  (Fenix 1’1999)
1998Powieści
Dorota Kaczyńska-Ciosk  Sekret Olsteriona  (Prószyński i S-ka)
Krystyna Kwiatkowska  Prawdziwa historia Morgan Le Fay i Rycerzy Okrągłego Stołu  Prószyński i S-ka)
Edward Redliński  Krfotok  (Muza S.A.)
Rafał A. Ziemkiewicz  Walc stulecia  (Nowa)
Opowiadania
Anna Brzezińska  A kochał ją, że strach  (Magia i Miecz 10’1998)
Jacek Dukaj  Serce mroku  (Nowa Fantastyka 11’1998)
Feliks W. Kres  Władcy śniegu  (Fenix 9’1998)
Andrzej Pilipiuk  Hochsztapler  (Fenix 7’1998)
Marcin Wolski  Operacja Herod  (Nowa Fantastyka 7’1998)
Kareta Wrocławski  Pandemolium  (Fenix 8’1998)
Rafał A. Ziemkiewicz  Żywa gotówka  (Nowa Fantastyka 9’1998)
1997Powieści
Jacek Dukaj  Xavras Wyżryn  (Nowa)
Marek S. Huberath  Druga podobizna w alabastrze  (Zysk i S-ka)
Jacek Inglot  Quietus  (Zysk i S-ka)
Andrzej Sapkowski  Wieża Jaskółki  (Nowa)
Opowiadania
Ewa Białołęcka  Błękit maga  (Nowa Fantastyka 3’1997)
Eugeniusz Dębski  Aaa, kotki dwa  (w 13 kotów, Nowa)
Jacek Komuda  Tak daleko do nieba  (Nowa Fantastyka 6’1997)
Andrzej Pilipiuk  Ostatnia posługa  (Fenix 9’1997)
Andrzej Sapkowski  Złote popołudnie  (w 13 kotów, Nowa)
1996Powieści
Eugeniusz Dębski  Piekło dobrej magii  (SR)
Jacek Dukaj  Szkoła  (Nowa Fantastyka 11’1996)
Marek S. Huberath  Ostatni, którzy wyszli z raju  (Zysk i S-ka)
Jacek Inglot  Inquisitor  (Rebis)
Tomasz Kołodziejczak  Kolory sztandarów  (Nowa)
Andrzej Sapkowski  Chrzest ognia  (Nowa)
Opowiadania
Eugeniusz Dębski  Z powodu picia podłego piwa  (Nowa Fantastyka 12’1996)
Jacek Dukaj  Wielkie podzielenie  (Nowa Fantastyka 3’1996)
Konrad T. Lewandowski  Półmisek  (Nowa Fantastyka 1’1996)
Rafał A. Ziemkiewicz  Śpiąca królewna  (w Czerwone dywany, odmierzony krok, Nowa)
1995Powieści
Feliks W. Kres  Północna granica  (Trickster)
Marek Oramus  Święto śmiechu  (Nowa)
Andrzej Sapkowski  Czas pogardy  (Nowa)
Rafał A. Ziemkiewicz  Pieprzony los kataryniarza  (Nowa)
Opowiadania
Ewa Białołęcka  Okrąg Pożeraczy Drzew  (Nowa Fantastyka 11’1995)
Tomasz Lechociński  Łzy Boga  (Nowa Fantastyka 9’1995)
Konrad T. Lewandowski  Noteka 2015  (Nowa Fantastyka 4’1995)
Maciej Żerdziński  Malarze  (Nowa Fantastyka 2’1995)
1994Powieści
Roman Danak  Sotnie Łysego Iwanki  (Wyd. WSP Rzeszów)
Eugeniusz Dębski  Brat marnotrawny  (Mitra)
Tomasz Kołodziejczak  Krew i kamień  (Przedświt)
Feliks W. Kres  Serce gór  (Przedświt)
Andrzej Sapkowski  Krew elfów  (Nowa)
Opowiadania
Ewa Białołęcka  Tkacz Iluzji  (Nowa Fantastyka 8’1994)
Marek S. Huberath  Maika Ivanna  (Nowa Fantastyka 1’1994)
Tomasz Kołodziejczak  Wrócę do ciebie, kacie  (Fenix 4’1994)
Konrad T. Lewandowski  Pacykarz  (Nowa Fantastyka 3’1994)
Andrzej Zimniak  Klatka pełna aniołów  (Nowa Fantastyka 12’1994)
Maciej Żerdziński  Pancerniki siedzące w granatowej wodzie  (Nowa Fantastyka 4’1994)
1993Powieści
Feliks W. Kres  Strażniczka istnień  (Przedświt)
Władyslaw Pasikowski  Ja, Gelerth  (Zebra)
Opowiadania
Janusz Bogucki  Turniej, czyli Nie ma to jak magia  (Fenix 8’1993)
Marek S. Huberath  Spokojne, słoneczne miejsce lęgowe  (Nowa Fantastyka 3’1993)
Tomasz Kołodziejczak  Bardzo cenny pierścień  (Magia i Miecz 5’1993)
Andrzej Sapkowski  W leju po bombie  (Fenix 4’1993)
1992Powieści
Zbigniew Batko  Oko  (Nowa)
Grzegorz Drukarczyk  Zabijcie Odkupiciela  (Stalker)
Feliks W. Kres  Król Bezmiarów  (Voyager #3)
Tadeusz Oszubski  Sfora  (Victoria)
Opowiadania
Andrzej Sapkowski  Coś więcej  (w Miecz przeznaczenia, Nowa)
Andrzej Sapkowski  Maladie  (Nowa Fantastyka 12’1992)
Andrzej Sapkowski  Miecz przeznaczenia  (w Miecz przeznaczenia, Nowa)
Rafał A. Ziemkiewicz  Źródło bez wody  (w Czarna msza, Rebis)
Maciej Żerdziński  Krew i deszcz  (Nowa Fantastyka 10’1992)
1991
Marek S. Huberath  Kara większa  (Nowa Fantastyka 7’1991)
Feliks W. Kres  Król Gór  (Fenix 5’1991)
Konrad T. Lewandowski  Ksin  (ORBITA)
Romuald Pawlak  Wniebowstąpienie Menela  (Fenix 7’1991)
Artur Szrejter  Wieszczy  (Fenix 5’1991)
1990
Jacek Piekara  Ponury Milczek  (Fenix 0’1990)
Andrzej Sapkowski  Mniejsze zło  (Fantastyka 3’1990)
Rafał A. Ziemkiewicz  Jawnogrzesznica  (Fenix 3’1990)
Rafał A. Ziemkiewicz  Szosa na Zaleszczyki  (w Wizje alternatywne, Arax-Versus)
Zobacz nominacje z lat: 2000−20092010−20192020-2029