Nominowane utwory 2000-2009
Zobacz nominacje z lat: 1990−1999, 2010−2019, 2020-2029 | |
2009 | Powieści |
Anna Brzezińska Letni deszcz. Sztylet (Agencja Wydawnicza Runa) Jacek Dukaj Wroniec (Wydawnictwo Literackie) Maciej Guzek Trzeci Świat (Agencja Wydawnicza Runa) Anna Kańtoch Przedksiężycowi, tom I (Fabryka Słów) Łukasz Orbitowski Święty Wrocław (Wydawnictwo Literackie) | |
Opowiadania | |
Jakub Małecki Za godzinę powinna tu być (w: Zaksięgowani, Powergraph) Łukasz Orbitowski Głowa węża (w: Nowa Fantastyka, 10’2009) Robert M. Wegner Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami (w: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe, Powergraph) | |
2008 | Powieści |
Ewa Białołęcka wiedźma.com.pl (Fabryka Słów) Anna Brzezińska Ziemia niczyja (w: Na ziemi niczyjej, Runa) Stefan Darda Dom na wyrębach (Videograf II) Rafał Kosik Kameleon (Powergraph) Magdalena Kozak Nikt (Fabryka Słów) Krzysztof Piskorski Zadra, tom I (Runa) | |
Opowiadania | |
Jacek Dukaj Kto napisał Stanisława Lema? (w: Doskonała próżnia, Agora) Anna Kańtoch Światy Dantego (w: Epidemie i zarazy, Fabryka Słów) Magdalena Kozak Sznurki przeznaczenia (Science Fiction, Fantasy i Horror 30) Andrzej Miszczak Harpunnicy (w: Nowe idzie, Powergraph) Wit Szostak Podworzec (Nowa Fantastyka 2’2008) | |
2007 | Powieści |
Jacek Dukaj Lód (Wydawnictwo Literackie) Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu, tom 2 (Fabryka Słów) Anna Kańtoch 13 anioł (Fabryka Słów) Magdalena Kozak Renegat (Fabryka Słów) Łukasz Orbitowski Tracę ciepło (Wydawnictwo Literackie) Wit Szostak Oberki do końca świata (Państwowy Instytut Wydawniczy) | |
Opowiadania | |
Anna Brzezińska Ulica (w: Księga strachu 2, Runa) Maciej Guzek Adwent (w: Księga strachu, Runa) Jakub Nowak Karnawał (Nowa Fantastyka 07’2007) Wit Szostak Miasto grobów. Uwertura (w: Księga strachu 2, Runa) Wojciech Szyda Hexenhammer (Fantastyka Wydanie Specjalne – Zima 2007) | |
2006 | Powieści |
Anna Brzezińska Plewy na wietrze (Runa) Jarosław Grzędowicz Popiół i kurz (Fabryka Słów) Rafał Kosik Vertical (Powergraph) Maja Lidia Kossakowska Zakon Krańca Świata, tom II (Fabryka Słów) Magdalena Kozak Nocarz (Fabryka Słów) Andrzej Sapkowski Lux Perpetua (Nowa) | |
Opowiadania | |
Jakub Ćwiek Bóg marnotrawny (w: Kłamca 2. Bóg marnotrawny, Fabryka Słów) Maciej Guzek Zmiana (w: Księga smoków, Runa) Marek S. Huberath Balsam długiego pożegnania (w: Balsam długiego pożegnania, Wydawnictwo Literackie) Tomasz Kołodziejczak Piękna i graf (w: Niech żyje Polska. Hura!, Tom 1, Fabryka Słów) Maja Lidia Kossakowska Smok tańczy dla Chung Fonga (w: Księga smoków, Runa) Wit Szostak Raport z nawiedzonego miasta (w: Księga smoków, Runa) | |
2005 | Powieści |
Ewa Białołęcka Naznaczeni błękitem (Runa) Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu, tom I (Fabryka Słów) Marek S. Huberath Miasta pod Skałą (Wydawnictwo Literackie) Maja Lidia Kossakowska Zakon Krańca Świata, tom I (Fabryka Słów) Iwona Surmik Ostatni smok (Runa) | |
Opowiadania | |
Anna Brzezińska Śmierć czarnoksiężnika (w: Wody głębokie jak niebo, Runa) Jakub Ćwiek Cicha noc (w: Kłamca, Fabryka Słów) Jarosław Grzędowicz Wilcza zamieć (w: Deszcze niespokojne, Fabryka Słów) Anna Kańtoch Długie Noce (w: Diabeł na wieży, Fabryka Słów) | |
2004 | Powieści |
Jacek Dukaj Perfekcyjna niedoskonałość (Wydawnictwo Literackie) Andrzej Pilipiuk Księżniczka (Fabryka Słów) Andrzej Sapkowski Boży bojownicy (Nowa) Wit Szostak Poszarpane granie (Runa) | |
Opowiadania | |
Anna Brzezińska Wody głębokie jak niebo (Nowa Fantastyka 11’2004) Jacek Dukaj Crux (w: PL+50. Historie przyszłości, Wydawnictwo Literackie) Maciej Guzek Królikarnia (Nowa Fantastyka 08’2004) Andrzej Pilipiuk 2586 kroków: Wieczorne dzwony (Science Fiction 40’2004) Wojciech Szyda Szlak cudów (rękopis znaleziony w pociągu) (w: Wizje Alternatywne 5, Solaris) | |
2003 | Powieści |
Ewa Białołęcka Piołun i miód (Runa) Jacek Dukaj Inne pieśni (Wydawnictwo Literackie) Andrzej Pilipiuk Kuzynki (Fabryka Słów) Wit Szostak Wichry Smoczogór (Runa) Andrzej Ziemiański Achaja, tom 2 (Fabryka Słów) | |
Opowiadania | |
Ewa Białołęcka Pierścień dla Bestii (Fantasy lipiec’2003) Anna Brzezińska Róże dla Sirocco (Super Fantastyka Powieść 1’2003) Anna Brzezińska Zaćmienie serca (Portal 17) Maja Lidia Kossakowska Dopuszczalne straty (w: Obrońcy Królestwa, Runa) Andrzej Pilipiuk Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludków (Fantasy lipiec’2003) Andrzej Pilipiuk Księżniczka (Science Fiction 22’2003) Andrzej Pilipiuk Mars 1899 (Nowa Fantastyka 1’2003) Andrzej Ziemiański Zapach szkła (Nowa Fantastyka 10-12’2003) | |
2002 | Powieści |
Jacek Dukaj Extensa (Wydawnictwo Literackie) Feliks W. Kres Porzucone królestwo (MAG) Tomasz Pacyński Wrzesień (Runa) Andrzej Sapkowski Narrenturm (Nowa) Andrzej Ziemiański Achaja (Fabryka Słów) | |
Opowiadania | |
Anna Brzezińska Kot Wiedźmy (w: Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Runa) Anna Brzezińska Życzenie (Nowa Fantastyka 12’2002) Andrzej Pilipiuk Kuzynki (Science Fiction 16’2002) Rafał A. Ziemkiewicz Pobożne życzenie (Science Fiction 16’2002) | |
2001 | Powieści |
Jacek Dukaj Aguerre w świcie (w: Wizje alternatywne 3, Solaris) Jacek Dukaj Czarne oceany (Nowa) Jędrzej W. Ilukowicz Spod ciemnej gwiazdy (Oficyna Wydawnicza 3.49) Feliks W. Kres Pani Dobrego Znaku (MAG) Tomasz Pacyński Sherwood (Oficyna Wydawnicza 3.49) | |
Opowiadania | |
Maja Lidia Kossakowska Żarna niebios (Fenix 6’2001) Wojciech Świdziniewski Murarze (Science Fiction 3’2001) Andrzej Ziemiański Autobahn nach Poznań (Science Fiction 2’2001) Andrzej Ziemiański Waniliowe plantacje Wrocławia (Nowa Fantastyka 9’2001) Rafał A. Ziemkiewicz Cała kupa wielkich braci (Science Fiction 10’2001) | |
2000 | Powieści |
Anna Brzezińska Żmijowa harfa (Nowa) Feliks W. Kres Egaheer (Fenix 5-8’2000) Konrad T. Lewandowski Królowa Joanna d’Arc (Alfa-WERO) Marcin Wolski Pies w studni (Nowa) Maciej Żerdziński Opuścić Los Raques (Prószyński i S-ka) | |
Opowiadania | |
Jacek Dukaj Katedra (w: W kraju niewiernych, Nowa) Jacek Dukaj Ruch Generała (w: W kraju niewiernych, Nowa) Maja Lidia Kossakowska Beznogi tancerz (Fenix 10’2000) Andrzej Ziemiański Bomba Heisenberga (Nowa Fantastyka 9’2000) Rafał A. Ziemkiewicz Koszt uzyskania (Magia i Miecz 2-3’2000) | |
Zobacz nominacje z lat: 1990−1999, 2010−2019, 2020-2029 |