Laureaci
Oto lista dotychczasowych laureatów Nagrody, wraz z odnośnikami do krótkich biogramów, aktualnych na dzień otrzymania statuetki.
2022 Kapitularz 2023 Łódź | Radek Rak za powieść Agla. Alef Michał Cholewa za opowiadanie Na granicy | » Nominacje « | ||
2021 Imladris 2022 Kraków | Magdalena Salik za powieść Płomień Michał Cholewa za opowiadanie Ucieczka | » Nominacje « | ||
2020 Bachanalia Fantastyczne 2021 Zielona Góra | Agnieszka Hałas za powieść Czerń nie zapomina Krzysztof Matkowski, Krzysztof Rewiuk za opowiadanie Święci z Vukovaru | » Nominacje « | ||
2019 Głosowanie sieciowe | Radek Rak za powieść Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli Marta Potocka za opowiadanie Chomik | » Nominacje « | ||
2018 Polcon 2019 Białystok | Robert M. Wegner za powieść Każde martwe marzenie Marta Kisiel za opowiadanie Pierwsze słowo | » Nominacje « | ||
2017 Polcon 2018 Toruń | Rafał Kosik za powieść Różaniec Marta Kisiel za opowiadanie Szaławiła | » Nominacje « | ||
2016 Polcon 2017 Lublin | Krzysztof Piskorski za powieść Czterdzieści i cztery Łukasz Orbitowski i Michał Cetnarowski za opowiadanie Wywiad z Borutą | » Nominacje « | ||
2015 Polcon 2016 Wrocław | Robert M. Wegner za powieść Pamięć wszystkich słów Robert M. Wegner za opowiadanie Milczenie owcy | » Nominacje « | ||
2014 Polcon 2015 Poznań | Michał Cholewa za powieść Forta Anna Kańtoch za opowiadanie Sztuka porozumienia | » Nominacje « | ||
2013 Polcon 2014 Bielsko Biała | Krzysztof Piskorski za powieść Cienioryt Anna Kańtoch za opowiadanie Człowiek nieciągły | » Nominacje « | ||
2012 Polcon 2013 Warszawa | Robert M. Wegner za powieść Niebo ze stali Robert M. Wegner za opowiadanie Jeszcze jeden bohater | » Nominacje « | ||
2011 Polcon 2012 Wrocław | Maja Lidia Kossakowska za powieść Grillbar Galaktyka Jakub Ćwiek za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach | » Nominacje « | ||
2010 Polcon 2011 Poznań | Jacek Dukaj za powieść Król Bólu i pasikonik Anna Kańtoch za opowiadanie Duchy w maszynach | » Nominacje « | ||
2009 Tricon 2010 (Polcon 2010) Cieszyn / Český Těšín | Anna Kańtoch za powieść Przedksiężycowi, tom I Robert M. Wegner za opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami | » Nominacje « | ||
2008 Polcon 2009 Łódź | Rafał Kosik za powieść Kameleon Anna Kańtoch za opowiadanie Światy Dantego | » Nominacje « | ||
2007 Polcon 2008 Zielona Góra | Jacek Dukaj za powieść Lód Wit Szostak za opowiadanie Miasto grobów. Uwertura | » Nominacje « | ||
2006 Polcon 2007 Warszawa | Jarosław Grzędowicz za powieść Popiół i kurz Maja Lidia Kossakowska za opowiadanie Smok tańczy dla Chung Fonga | » Nominacje « | ||
2005 Polcon 2006 Lublin | Jarosław Grzędowicz za powieść Pan Lodowego Ogrodu, tom I Jarosław Grzędowicz za opowiadanie Wilcza zamieć | » Nominacje « | ||
2004 Polcon 2005 Błażejewko k. Poznania | Jacek Dukaj za powieść Perfekcyjna niedoskonałość Anna Brzezińska za opowiadanie Wody głębokie jak niebo | » Nominacje « | ||
2003 Polcon 2004 Zielona Góra | Jacek Dukaj za powieść Inne pieśni Andrzej Ziemiański za opowiadanie Zapach szkła | » Nominacje « | ||
2002 Polcon 2003 Elbląg | Andrzej Sapkowski za powieść Narrenturm Andrzej Pilipiuk za opowiadanie Kuzynki | » Nominacje « | ||
2001 Polcon 2002 Kraków | Jacek Dukaj za powieść Czarne oceany Andrzej Ziemiański za opowiadanie Autobahn nach Poznań | » Nominacje « | ||
2000 Polcon 2001 Katowice | Anna Brzezińska za powieść Żmijowa harfa Jacek Dukaj za opowiadanie Katedra | » Nominacje « | ||
1999 Eurocon-Polcon 2000 Gdynia | Marek S. Huberath za powieść Gniazdo światów Antonina Liedtke za opowiadanie CyberJoly Drim | » Nominacje « | ||
1998 Polcon’99 Warszawa | Rafał A. Ziemkiewicz za powieść Walc stulecia Anna Brzezińska za opowiadanie A kochał ją, że strach | » Nominacje « | ||
1997 Polcon’98 Białystok | Marek S. Huberath za powieść Druga podobizna w alabastrze Ewa Białołęcka za opowiadanie Błękit Maga | » Nominacje « | ||
1996 Polcon’97 Katowice | Tomasz Kołodziejczak za powieść Kolory sztandarów Rafał A. Ziemkiewicz za opowiadanie Śpiąca królewna | » Nominacje « | ||
1995 Nordcon’96 Jastrzębia Góra | Rafał A. Ziemkiewicz za powieść Pieprzony los kataryniarza Konrad T. Lewandowski za opowiadanie Noteka 2015 | » Nominacje « | ||
1994 Polcon’95 Jastrzębia Góra | Andrzej Sapkowski za powieść Krew elfów Ewa Białołęcka za opowiadanie Tkacz Iluzji | » Nominacje « | ||
1993 Polcon’94 Lublin | Nagrody za powieść nie przyznano Andrzej Sapkowski za opowiadanie W leju po bombie | » Nominacje « | ||
1992 Polcon’93 Waplewo | Feliks W. Kres za powieść Król Bezmiarów Andrzej Sapkowski za opowiadanie Miecz przeznaczenia | » Nominacje « | ||
1991 Polcon’92 Białystok | Marek S. Huberath za opowiadanie Kara większa | » Nominacje « | ||
1990 Eurocon-Polcon’91 Kraków | Andrzej Sapkowski za opowiadanie Mniejsze zło | » Nominacje « | ||
1989 Polcon’90 Waplewo | Nagrody nie przyznano | |||
1988 Polcon’89 Gdańsk | Edmund Wnuk Lipiński za powieść Rozpad połowiczny | |||
1987 Polcon’88 Katowice | Nagrody nie przyznano | |||
1986 Polcon’87 Warszawa | Nagrody nie przyznano | |||
1985 Polcon’86 Katowice | Marek Baraniecki za powieść Głowa Kasandry | |||
1984 Polcon’85 Błażejewko koło Poznania | Janusz A. Zajdel za powieść Paradyzja (W tym roku Nagroda Fandomu nosiła jeszcze nazwę Sfinks) |