Nagroda Zajdla

Laureaci

Oto lista dotychczasowych laureatów Nagrody, wraz z odnośnikami do krótkich biogramów, aktualnych na dzień otrzymania statuetki.

2020

Bachanalia Fantastyczne 2021

Zielona Góra
Agnieszka Hałas
za powieść  Czerń nie zapomina

Krzysztof MatkowskiKrzysztof Rewiuk
za opowiadanie  Święci z Vukovaru
» Nominacje «
2019

Opolcon 2020
Opole

Głosowanie sieciowe
Radek Rak
za powieść  Baśń o wężowym sercu
albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli


Marta Potocka
za opowiadanie  Chomik
» Nominacje «
2018

Polcon 2019
Białystok
Robert M. Wegner
za powieść  Każde martwe marzenie

Marta Kisiel
za opowiadanie  Pierwsze słowo
» Nominacje «
2017

Polcon 2018
Toruń
Rafał Kosik
za powieść  Różaniec

Marta Kisiel
za opowiadanie  Szaławiła
» Nominacje «
2016

Polcon 2017
Lublin
Krzysztof Piskorski
za powieść  Czterdzieści i cztery

Łukasz Orbitowski i Michał Cetnarowski
za opowiadanie  Wywiad z Borutą
» Nominacje «
2015

Polcon 2016
Wrocław
Robert M. Wegner
za powieść  Pamięć wszystkich słów

Robert M. Wegner
za opowiadanie  Milczenie owcy
» Nominacje «
2014

Polcon 2015
Poznań
Michał Cholewa
za powieść  Forta

Anna Kańtoch
za opowiadanie  Sztuka porozumienia
» Nominacje «
2013

Polcon 2014
Bielsko Biała
Krzysztof Piskorski
za powieść  Cienioryt

Anna Kańtoch
za opowiadanie  Człowiek nieciągły
» Nominacje «
2012

Polcon 2013
Warszawa
Robert M. Wegner
za powieść  Niebo ze stali

Robert M. Wegner
za opowiadanie  Jeszcze jeden bohater
» Nominacje «
2011

Polcon 2012
Wrocław
Maja Lidia Kossakowska
za powieść  Grillbar Galaktyka

Jakub Ćwiek
za opowiadanie  Bajka o trybach i powrotach
» Nominacje «
2010

Polcon 2011
Poznań
Jacek Dukaj
za powieść  Król Bólu i pasikonik

Anna Kańtoch
za opowiadanie  Duchy w maszynach
» Nominacje «
2009

Tricon 2010
(Polcon 2010)
Cieszyn / Český Těšín
Anna Kańtoch
za powieść  Przedksiężycowi, tom I

Robert M. Wegner
za opowiadanie  Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami
» Nominacje «
2008

Polcon 2009
Łódź
Rafał Kosik
za powieść  Kameleon

Anna Kańtoch
za opowiadanie  Światy Dantego
» Nominacje «
2007

Polcon 2008
Zielona Góra
Jacek Dukaj
za powieść  Lód

Wit Szostak
za opowiadanie  Miasto grobów. Uwertura
» Nominacje «
2006

Polcon 2007
Warszawa
Jarosław Grzędowicz
za powieść  Popiół i kurz

Maja Lidia Kossakowska
za opowiadanie  Smok tańczy dla Chung Fonga
» Nominacje «
2005

Polcon 2006
Lublin
Jarosław Grzędowicz
za powieść  Pan Lodowego Ogrodu, tom I

Jarosław Grzędowicz
za opowiadanie  Wilcza zamieć
» Nominacje «
2004

Polcon 2005
Błażejewko k. Poznania
Jacek Dukaj
za powieść  Perfekcyjna niedoskonałość

Anna Brzezińska
za opowiadanie  Wody głębokie jak niebo
» Nominacje «
2003

Polcon 2004
Zielona Góra
Jacek Dukaj
za powieść  Inne pieśni

Andrzej Ziemiański
za opowiadanie  Zapach szkła
» Nominacje «
2002

Polcon 2003
Elbląg
Andrzej Sapkowski
za powieść  Narrenturm

Andrzej Pilipiuk
za opowiadanie  Kuzynki
» Nominacje «
2001

Polcon 2002
Kraków
Jacek Dukaj
za powieść  Czarne oceany

Andrzej Ziemiański
za opowiadanie  Autobahn nach Poznań
» Nominacje «
2000

Polcon 2001
Katowice
Anna Brzezińska
za powieść  Żmijowa harfa

Jacek Dukaj
za opowiadanie  Katedra
» Nominacje «
1999

Eurocon-Polcon 2000
Gdynia
Marek S. Huberath
za powieść  Gniazdo światów

Antonina Liedtke
za opowiadanie  CyberJoly Drim
» Nominacje «
1998

Polcon’99
Warszawa
Rafał A. Ziemkiewicz
za powieść  Walc stulecia

Anna Brzezińska
za opowiadanie  A kochał ją, że strach
» Nominacje «
1997

Polcon’98
Białystok
Marek S. Huberath
za powieść  Druga podobizna w alabastrze

Ewa Białołęcka
za opowiadanie  Błękit Maga
» Nominacje «
1996

Polcon’97
Katowice
Tomasz Kołodziejczak
za powieść  Kolory sztandarów

Rafał A. Ziemkiewicz
za opowiadanie  Śpiąca królewna
» Nominacje «
1995


Nordcon’96
Jastrzębia Góra
Rafał A. Ziemkiewicz
za powieść  Pieprzony los kataryniarza

Konrad T. Lewandowski
za opowiadanie  Noteka 2015
» Nominacje «
1994


Polcon’95
Jastrzębia Góra
Andrzej Sapkowski
za powieść  Krew elfów

Ewa Białołęcka
za opowiadanie  Tkacz Iluzji
» Nominacje «
1993

Polcon’94
Lublin
Nagrody za powieść nie przyznano

Andrzej Sapkowski
za opowiadanie  W leju po bombie
» Nominacje «
1992

Polcon’93
Waplewo
Feliks W. Kres
za powieść  Król Bezmiarów

Andrzej Sapkowski
za opowiadanie  Miecz przeznaczenia
» Nominacje «
1991

Polcon’92
Białystok
Marek S. Huberath
za opowiadanie  Kara większa
» Nominacje «
1990

Eurocon-Polcon’91
Kraków
Andrzej Sapkowski
za opowiadanie  Mniejsze zło
» Nominacje «
1989

Polcon’90
Waplewo
Nagrody nie przyznano
1988

Polcon’89
Gdańsk
Edmund Wnuk Lipiński
za powieść  Rozpad połowiczny
1987

Polcon’88
Katowice
Nagrody nie przyznano
1986

Polcon’87
Warszawa
Nagrody nie przyznano
1985

Polcon’86
Katowice
Marek Baraniecki
za powieść  Głowa Kasandry
1984

Polcon’85
Błażejewko koło Poznania
Janusz A. Zajdel
za powieść  Paradyzja
(W tym roku Nagroda Fandomu nosiła jeszcze nazwę Sfinks)