Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla

Zobacz też najczęściej zadawane pytania.

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej kategorii, wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Po pięć utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajdzie się na liście nominacji do Nagrody. Spośród nich uczestnicy POLCONu, czyli Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki, dokonają wyboru Laureatów.

Aby wziąć udział w głosowaniu wyłaniającym laureatów nie musisz na POLCON przyjeżdżać – wystarczy wykupić akredytację wspierającą. Więcej informacji o POLCONach i rodzajach akredytacji znajdziecie na stronie polcon.fandom.art.pl

Nominować może każdy. W tym celu należy od 1 lutego do 31 marca zgłosić swoje propozycje poprzez specjalny formularz udostępniony na stronie. Rozpatrywane będą wyłącznie zgłoszenia przesłane tą drogą.

Pamiętaj, w danym roku jedna osoba może zgłosić nie więcej niż 5 powieści i 5 opowiadań!

Uwaga!
Przypominamy, że do ważności zgłoszenia potrzebne jest jego potwierdzenie. Prosimy pamiętać o potwierdzaniu wiadomości podsumowującej zgłoszenie, którą otrzymacie na podany w formularzu adres e-mail.

Pamiętajcie, że zgłoszenie dla swej ważności powinno zawierać imię i nazwisko zgłaszającego oraz jego adres i nr telefonu. Komisja Nominacyjna uprawniona jest do weryfikacji zgłoszeń oraz odrzucenia zgłoszenia w razie niemożliwości jego weryfikacji.

Jednocześnie informujemy że nadesłanie nominacji oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych osoby nadsyłającej przez Związek Stowarzyszeń Fandom Polski z siedzibą przy ul. Zamienieckiej 46/25, 04-158 Warszawa, na poniższych warunkach. Dane umożliwiają Komisji Nominacyjnej weryfikację tożsamości osób nominujących do Nagrody im. Janusza A. Zajdla i nie służą do żadnego innego celu. Nie są przekazywane osobom trzecim, są także usuwane po wyłonieniu nominowanych utworów. Podanie danych jest dobrowolne, nominujący ma prawo dostępu do danych, ich poprawiania i usunięcia.

Zobacz też najczęściej zadawane pytania.