Aktualne informacje o Nagrodzie

W związku ze zmianą Regulaminu Nagrody, ustaloną na Polconie 2016 we Wrocławiu, od tego roku przesunięty został czas zgłaszania nominacji (zmienione zostały § 11: Utwory kandydujące do Nagrody i Kategorie oraz § 12: Wyłanianie utworów nominowanych do Nagrody). Nominacje nadsyłać można od 1 lutego do 30 kwietnia

Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej kategorii (powieść/opowiadanie), wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Po pięć utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajdzie się na liście nominacji do Nagrody. Spośród nich uczestnicy XXXII POLCON-u, który odbędzie się w dniach 24−27 sierpnia 2017 r. w Lublinie, dokonają wyboru Laureatów.

Siłami fanów powstała lista pomocnicza utworów wydanych w ubiegłym roku. Przy korzystaniu z niej należy jednak pamiętać że nie jest to w żaden sposób spis obowiązujący, i można zgłaszać utwory w nim nie ujęte.

Nominacje można nadsyłać do 30 kwietnia pocztą tradycyjną lub elektroniczną zgodnie z instrukcjami zawartymi w dziale O Nagrodzie lub przez nasz formularz.


Dwudziestego sierpnia 2016 roku we Wrocławiu ogłoszono laureatów Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla za rok 2015.

Robert M. Wegner „Pamięć wszystkich słów”, (Powergraph)

W kategorii powieść nagrodzono „Pamięć wszystkich słów” Roberta M. Wegnera.

Nagrodę za najlepsze opowiadanie zdobył tekst „Milczenie owcy” Roberta M. Wegnera.

Laureatowi serdecznie gratulujemy.

Robert M. Wegner „Milczenie owcy”, („Legendy polskie”, Allegro)

Oddane głosy przeliczyła komisja w składzie:

W sumie w obu kategoriach oddano 486 głosów, w tym w kategorii opowiadanie głosów ważnych było 464, a w kategorii powieść – 460.


Dwudziestego sierpnia 2016 roku Forum Fandomu we Wrocławiu zatwierdziło skład Komisji Nominacyjnej odpowiedzialnej za wyłonienie nominowanych do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2016: